Price: Price On Request
Part Number: KNW-C-8-16M-6
KNW-C-8-16M-6 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point IronBand Tension Type Universal Extension Wrench, Metric. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 16mm Shank Length: 152mm Socket Length: 30.2mm Socket Diameter: 25.4mm Nose End Diameter: 21.4mm Clearance Depth: 15.9mm
Hex Opening
16mm
Shank Length
152mm
Socket Length
30.2mm
Socket Diameter
25.4mm
Nose End Diameter
21.4mm
Clearance Depth
15.9mm