M-12MM43-D Apex 3/8” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Thin Wall Standard Length
Part Number: M-12MM43-D
M-12MM43-D Apex® 3/8” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Thin Wall Standard Length. Socket Type: 12-Point Hex Opening: 12mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 17.5mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 7.2mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
M-12MM43-D
Socket Type
12-Point
Hex Opening
12mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
17.5mm
Drive End Diameter
19.1mm
Opening Depth
7.2mm