M-15MM13-D Apex 3/8” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Standard Length
Price: Price On Request
Part Number: M-15MM13-D
Discontinued
M-15MM13-D Apex® 3/8” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Standard Length. Socket Type: 12-Point Hex Opening: 15mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 22.2mm Opening Depth: 11.1mm
Discontinued
Technical Specifications
Additional information
Part Number
M-15MM13-D
Socket Type
12-Point
Hex Opening
15mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
22.2mm
Opening Depth
11.1mm