M-15MM35-D Apex 1/2” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Extra Long Length
Price: Price On Request
Part Number: M-15MM35-D
M-15MM35-D Apex® 1/2” Square Drive 12-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 12-Point Hex Opening: 15mm Overall Length: 82.5mm Nose End Diameter: 23.8mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 11.1mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
M-15MM35-D
Socket Type
12-Point
Hex Opening
15mm
Overall Length
82.5mm
Nose End Diameter
23.8mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
11.1mm