MB-10MM23-D Apex® 3/8” Square Drive 12-Point Impact Socket, Metric, Magnetic Bolt Clearance, Long Length. Socket Type: 12-Point Hex Opening: 10mm Overall Length: 50.8mm Nose End Diameter: 16.8mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 6.4mm
Discontinued
| Socket Type | 12-Point |
|---|---|
| Hex Opening | 10mm |
| Overall Length | 50.8mm |
| Nose End Diameter | 16.8mm |
| Drive End Diameter | 19.1mm |
| Opening Depth | 6.4mm |