Price: Price On Request
Part Number: MB-11MM33
MB-11MM33 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 11mm Overall Length: 88.9mm Nose End Diameter: 17.5mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 8mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MB-11MM33
Socket Type
6-Point
Hex Opening
11mm
Overall Length
88.9mm
Nose End Diameter
17.5mm
Drive End Diameter
19.1mm
Opening Depth
8mm