MB-13MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Impact Socket, Metric, Magnetic Bolt Clearance, Long Length
Part Number: MB-13MM25
MB-13MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Impact Socket, Metric, Magnetic Bolt Clearance, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 13mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 8.7mm
Apex 1/4'' Metric Impact SocketsApex Catalog Page Number: 55
Hex Opening
13mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
8.7mm