MB-15MM23 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Impact Socket, Metric, Magnetic Bolt Clearance, Long Length
Part Number: MB-15MM23
MB-15MM23 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Impact Socket, Metric, Magnetic Bolt Clearance, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 15mm Overall Length: 50.8mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 22.2mm Opening Depth: 11.1mm
Apex 3/8'' Metric Impact SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 45
Hex Opening
15mm
Overall Length
50.8mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
22.2mm
Opening Depth
11.1mm