MB-21MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Long Length
Part Number: MB-21MM25
MB-21MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 21mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 31.7mm Drive End Diameter: 31.7mm Opening Depth: 13.5mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MB-21MM25
Socket Type
6-Point
Hex Opening
21mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
31.7mm
Drive End Diameter
31.7mm
Opening Depth
13.5mm