Price: Price On Request
Part Number: MBCBC-14MM25
Discontinued
MBCBC-14MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 14mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 11.1mm
Discontinued
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MBCBC-14MM25
Socket Type
6-Point
Hex Opening
14mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
11.1mm