Price: Price On Request
Part Number: MBSF-10MM33
MBSF-10MM33 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Surface Drive Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 10mm Overall Length: 88.9mm Nose End Diameter: 16.8mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 6.4mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MBSF-10MM33
Socket Type
6-Point
Hex Opening
10mm
Overall Length
88.9mm
Nose End Diameter
16.8mm
Drive End Diameter
19.1mm
Opening Depth
6.4mm