Price: Price On Request
Part Number: MBSF-13MM35
MBSF-13MM35 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Bolt Clearance Impact Socket, Metric, Surface Drive Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 13mm Overall Length: 82.5mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 8.7mm
Part Number
MBSF-13MM35
Hex Opening
13mm
Overall Length
82.5mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
8.7mm