Part Number: MSF-10MM11
MSF-10MM11 Apex® 1/4” Square Drive 6-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Surface Drive Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 10mm Overall Length: 25.4mm Nose End Diameter: 15.9mm Drive End Diameter: 15.9mm Opening Depth: 6.4mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MSF-10MM11
Socket Type
6-Point
Hex Opening
10mm
Overall Length
25.4mm
Nose End Diameter
15.9mm
Drive End Diameter
15.9mm
Opening Depth
6.4mm