Part Number: MSF-13MM13
MSF-13MM13 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Surface Drive Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 13mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 20.6mm Drive End Diameter: 20.6mm Opening Depth: 8.7mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
MSF-13MM13
Socket Type
6-Point
Hex Opening
13mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
20.6mm
Drive End Diameter
20.6mm
Opening Depth
8.7mm