Part Number: MSF-13MM15
MSF-13MM15 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Surface Drive Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 13mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 8.7mm
Part Number
MSF-13MM15
Hex Opening
13mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
8.7mm