Price: Price On Request
Part Number: MSF-13MM43
MSF-13MM43 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Surface Drive Thin Wall Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 13mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 19.1mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 8.7mm
Part Number
MSF-13MM43
Hex Opening
13mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
19.1mm
Drive End Diameter
19.1mm
Opening Depth
8.7mm