Part Number: MSF-16MM15
MSF-16MM15 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Magnetic Impact Socket, Metric, Surface Drive Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 16mm Overall Length: 38.1mm Nose End Diameter: 25.4mm Drive End Diameter: 25.4mm Opening Depth: 11.1mm
Part Number
MSF-16MM15
Hex Opening
16mm
Overall Length
38.1mm
Nose End Diameter
25.4mm
Drive End Diameter
25.4mm
Opening Depth
11.1mm