NC-10MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-10MM25
Discontinued
NC-10MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 10mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 16.7mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 6.4mm
Discontinued
NC-10MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length Description
Technical Specifications
Additional information
Part Number
NC-10MM25
Socket Type
6-Point
Hex Opening
10mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
16.7mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
6.4mm