NC-11MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-11MM25
Discontinued
NC-11MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 11mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 17.5mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 7.2mm
Discontinued
NC-11MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length Description
Part Number
NC-11MM25
Hex Opening
11mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
17.5mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
7.2mm