NC-12MM33 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-12MM33
Discontinued
NC-12MM33 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 12mm Overall Length: 88.9mm Nose End Diameter: 19.1mm Drive End Diameter: 19.1mm Opening Depth: 8mm
Discontinued
Part Number
NC-12MM33
Hex Opening
12mm
Overall Length
88.9mm
Nose End Diameter
19.1mm
Drive End Diameter
19.1mm
Opening Depth
8mm