NC-14MM03 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-14MM03
Discontinued
NC-14MM03 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 14mm Overall Length: 22.2mm Nose End Diameter: 22.2mm Drive End Diameter: 22.2mm Opening Depth: 4.8mm
Discontinued
NC-14MM03 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length Description
Part Number
NC-14MM03
Hex Opening
14mm
Overall Length
22.2mm
Nose End Diameter
22.2mm
Drive End Diameter
22.2mm
Opening Depth
4.8mm