NC-15MM17 Apex 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-15MM17
NC-15MM17 Apex® 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 15mm Overall Length: 51mm Nose End Diameter: 23.6mm Drive End Diameter: 38.1mm Opening Depth: 11.1mm
Part Number
NC-15MM17
Hex Opening
15mm
Overall Length
51mm
Nose End Diameter
23.6mm
Drive End Diameter
38.1mm
Opening Depth
11.1mm