NC-16MM23 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-16MM23
NC-16MM23 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 16mm Overall Length: 50.8mm Nose End Diameter: 23.8mm Drive End Diameter: 23.8mm Opening Depth: 11.1mm
NC-16MM23 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length Description
Part Number
NC-16MM23
Hex Opening
16mm
Overall Length
50.8mm
Nose End Diameter
23.8mm
Drive End Diameter
23.8mm
Opening Depth
11.1mm