NC-18MM03 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-18MM03
Discontinued
NC-18MM03 Apex® 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 18mm Overall Length: 25.4mm Nose End Diameter: 25.4mm Drive End Diameter: 25.4mm Opening Depth: 11.1mm
Discontinued
NC-18MM03 Apex 3/8” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Short Length Description
Part Number
NC-18MM03
Hex Opening
18mm
Overall Length
25.4mm
Nose End Diameter
25.4mm
Drive End Diameter
25.4mm
Opening Depth
11.1mm