NC-21MM35 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-21MM35
NC-21MM35 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 21mm Overall Length: 88.9mm Nose End Diameter: 31.7mm Drive End Diameter: 31.7mm Opening Depth: 13.5mm
Part Number
NC-21MM35
Hex Opening
21mm
Overall Length
88.9mm
Nose End Diameter
31.7mm
Drive End Diameter
31.7mm
Opening Depth
13.5mm