NC-21MM37 Apex 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-21MM37
Discontinued
NC-21MM37 Apex® 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 21mm Overall Length: 102mm Nose End Diameter: 34.9mm Drive End Diameter: 38.1mm Opening Depth: 13.5mm
Discontinued
Part Number
NC-21MM37
Hex Opening
21mm
Overall Length
102mm
Nose End Diameter
34.9mm
Drive End Diameter
38.1mm
Opening Depth
13.5mm