NC-22MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-22MM25
NC-22MM25 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 22mm Overall Length: 57.1mm Nose End Diameter: 33.3mm Drive End Diameter: 33.3mm Opening Depth: 14.3mm
NC-22MM25 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Long Length Description
Part Number
NC-22MM25
Hex Opening
22mm
Overall Length
57.1mm
Nose End Diameter
33.3mm
Drive End Diameter
33.3mm
Opening Depth
14.3mm