Price: Price On Request
Part Number: NC-22MM55
NC-22MM55 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Thin Wall Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 22mm Overall Length: 88.9mm Nose End Diameter: 30.2mm Drive End Diameter: 31.7mm Opening Depth: 14.3mm
Part Number
NC-22MM55
Hex Opening
22mm
Overall Length
88.9mm
Nose End Diameter
30.2mm
Drive End Diameter
31.7mm
Opening Depth
14.3mm