NC-24MM17 Apex 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-24MM17
Discontinued
NC-24MM17 Apex® 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 24mm Overall Length: 51mm Nose End Diameter: 38.1mm Drive End Diameter: 38.1mm Opening Depth: 15.9mm
Discontinued
Technical Specifications
Additional information
Part Number
NC-24MM17
Socket Type
6-Point
Hex Opening
24mm
Overall Length
51mm
Nose End Diameter
38.1mm
Drive End Diameter
38.1mm
Opening Depth
15.9mm