NC-27MM15 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-27MM15
NC-27MM15 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 27mm Overall Length: 41.3mm Nose End Diameter: 41.3mm Drive End Diameter: 41.3mm Opening Depth: 17.5mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
NC-27MM15
Socket Type
6-Point
Hex Opening
27mm
Overall Length
41.3mm
Nose End Diameter
41.3mm
Drive End Diameter
41.3mm
Opening Depth
17.5mm