NC-30MM15 Apex 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-30MM15
NC-30MM15 Apex® 1/2” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Standard Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 30mm Overall Length: 41.3mm Nose End Diameter: 44.4mm Drive End Diameter: 44.4mm Opening Depth: 19.1mm
Technical Specifications
Additional information
Part Number
NC-30MM15
Socket Type
6-Point
Hex Opening
30mm
Overall Length
41.3mm
Nose End Diameter
44.4mm
Drive End Diameter
44.4mm
Opening Depth
19.1mm