NC-30MM37 Apex 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length
Price: Price On Request
Part Number: NC-30MM37
Discontinued
NC-30MM37 Apex® 3/4” Square Drive 6-Point Nylon Cover Impact Socket, Metric, Extra Long Length. Socket Type: 6-Point Hex Opening: 30mm Overall Length: 101.6mm Nose End Diameter: 44.4mm Drive End Diameter: 44.4mm Opening Depth: 19.1mm
Discontinued
Technical Specifications
Additional information
Part Number
NC-30MM37
Socket Type
6-Point
Hex Opening
30mm
Overall Length
101.6mm
Nose End Diameter
44.4mm
Drive End Diameter
44.4mm
Opening Depth
19.1mm