UG-12MM11 Apex 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard
Price: Price On Request
Part Number: UG-12MM11
Discontinued
UG-12MM11 Apex 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard. Fastener End Size: 12mm Fastener End Shape: Hex Overall Length: 1.03” / 26.2mm Drive Size: 1/4” Square Drive
Discontinued
UG-12MM11 Apex 6-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 92
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
12mm
Fastener End Shape
Hex
Overall Length
1.03'' / 26.2mm