UG-10MM11-D Apex 12-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard
Price: Price On Request
Part Number: UG-10MM11-D
UG-10MM11-D Apex 12-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard. Fastener End Size: 10mm Fastener End Shape: Double Hex Overall Length: 1.03” / 26.2mm Drive Size: 1/4” Square Drive
UG-10MM11-D Apex 12-Point u-Guard 1/4” Square Drive Impact Socket, Metric, Standard Description
UGS Series SocketsApex Fastener Tools Catalog Page: 92
Technical Specifications
Additional information
Fastener End Size
10mm
Fastener End Shape
Double Hex
Overall Length
1.03'' / 26.2mm